N. Ellwood. Namas prie ežero

2020 12 18

Namas prie ežero: [trileris]/ Nuala Ellwood. - Vilnius : Sofoklis, 2020. - 319 p.

Britų autorė Nuala Ellwood lietuvių rašytojams jau pažįstama iš knygų „Mano sesers kaulai“ ir „Diena, kai įvyko nelaimė“. Jūsų rankose naujas įtempto siužeto trileris „Namas prie ežero“. Apžvalgose ši knyga lyginama su „Mergina traukiny“, o atsiliepimuose dominuoja žodžiai „įtraukianti“, „gniaužianti kvapą“ bei „aštri“. Laukia įdomus skaitinys!

Liza ir jos trejų metų sūnus jau daug valandų važiuoja į nežinomybę. Neramus vaikas šaukiasi tėčio ir nori atgal, tačiau pabėgimas nuo Marko reiškia, kad reikia gerai pasislėpti, o draugės namelis atrodo puiki vieta. Jis toli nuo miesto, o vietovėje niekas nepažįsta nei Lizos, nei jos vaiko.

Namas atrodė tobula slėptuvė, tačiau peržengusi slenkstį Liza pasibaisėjo. Vienintelis vanduo – ežero, vienintelė šviesa – žvakės. O kur dar nešvara ir dvokas. Sodas atrodo ne ką geriau – užverstas senais rakandais, gyvūnų narvais ir šiukšlėmis. Kokia motina ji yra, jei savo sūnų atsivežė į tokią vietą? Regis neviltis skverbiasi gilyn į moters širdį.

Situacijos nepagerina ir nepageidaujamas vietinės gyventojos apsilankymas. Regis ji tik norėjo padėti, tačiau, kodėl Liza nesijaučia saugi?

Namas taip pat yra trilerio veikėjas, nes jis raktas į visus knygos įvykius. Pastato aprašymai fantastiški – jie sukels baugulį ir vers jaudintis dėl knygos herojų. Liza bando išgyventi šioje atšiaurioje vietoje, kuri simbolizuoja viską, ką Markas privertė ją išgyventi.

„Namas prie ežero“ turi visas geram trilerio žanrui būdingas ypatybes: įtampą, intrigą, apgaulę, sukrėtimus ir nuolatinę pavojaus nuojautą. Be to, autorė Nuala Ellwood yra talentinga pasakotoja, kuri skaitytojus prikausto iki paskutinio puslapio.

Iš anglų kalbos vertė Agnė Sūnaitė.