V. Grimaldi. Lietui lyjant laimė kvepia stipriau

2020 12 18

Lietui lyjant laimė kvepia stipriau: romanas/ Virginie Grimaldi. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020]. - 351 p. 

Prancūzų autorės Virginie Grimaldi romanas „Lietui lyjant laimė kvepia stipriau“ – graudi ir tuo pačiu šypseną kelianti istorija apie šeimos ryšius ir vėl atrastą gyvenimo džiaugsmą.

„Aš daugiau tavęs nebemyliu“ – šie keturi žodžiai, ištarti beveik per vestuvių metines, išmušė žemę iš po Paulinos kojų. Ji negalėjo įsivaizduoti, kad ir liks viena su ketverių metų sūneliu, o penkiolika metų laimingos santuokos bus išbraukti iš gyvenimo.

Paulina nežino, kas blogiau. Ar tai, kad ją netikėtai paliko vyras, ar tai, kad tenka ir vėl glaustis savo paauglystės kambaryje, susirūpinusių tėvų namuose, nors jai jau trisdešimt penkeri. Kur ir kada buvo padarytos lemtingos klaidos? Ar dar įmanoma jas atitaisyti? Ar vyro jausmai galėjo išgaruoti per naktį?

Paulina milijoną kartų skambino Benui, kad išpažintų meilę. Maldavo, reikalavo, bandė pažadinti jausmus, net pasidarė asmenukę su nepažįstamu žmogumi, kad įkėlusi į „Facebook“ sukeltų pavydą. Galiausiai ji nusprendžia kiekvieną dieną parašyti po prisiminimą apie bendrą jų istoriją ir taip priminti Benui, kokie jie buvo pažinties pradžioje ir geriausiais savo santuokos laikais. Tačiau drąsus nyris atgal į praeitį gali iškelti giliai slėptas paslaptis.

Romane „Lietui lyjant laimė kvepia stipriau“ rašytoja Virginie Grimaldi liečia sunkias ir asmeniškas temas, kalba apie šeimą, tėvų ir vaikų santykius, liūdesį, netektį, tačiau tą daro su puikiu humoru. Autorė parodo, kaip gyvenimas keičia mūsų mylimus žmones ir kaip kartais sunku susitaikyti su tais pokyčiais. Beveik visi knygų apžvalgininkai teigia, kad skaitydami šią knygą ir verkė, ir kvatojosi iki ašarų.

Iš prancūzų kalbos vertė Lina Perkauskytė.