A. Katz. Geras žmogus

2020 12 15

Geras žmogus: psichologinis trileris/ Ani Katz. - Vilnius: BALTO leidybos namai, 2020. - 271 p.

Debiutinė amerikiečių autorės Ani Katz knyga „Geras žmogus“ – psichologinis trileris, kuris panardina į toksiškus santykius, tamsiąsias žmogaus sąmonės gelmes ir įspėja, kad kiekvienas geras žmogus gali tapti pabaisa.

Tomas Martinas buvo atsidavęs šeimos vyras, turėjęs visus pavydėtino gyvenimo atributus: gražią žmoną ir dukrą, gerai įrengtus namus Long Ailende bei solidų darbą reklamos kompanijoje.

Jis taip pat buvo atsidavęs sūnus ir brolis, saugantis savo orbitoje esančias moteris nuo kasdienių pasaulio žiaurumų. Tai toks žmogus, kuris save laiko labai darbščiu, padoriu ir visapusiškai patikimu geru vyruku. Didžiojoje knygos dalyje jis toks ir yra.

Bet kas nutinka, kai sujudinamas trapus Tomo ego? Po siaubingo poelgio, kurio jis niekada nebegalės atšaukti, vyras grumiasi su savimi. Kartais jis save laiko auka, o kartais – monstru. Juk viskas, ką jis darė, tebuvo bandymas tapti geru vyru, bet galbūt, jei Tomas papasakos savo istorijos versiją, ji padės suprasti, kaip ir kodėl viskas taip siaubingai klostėsi.

Psichologinio trilerio „Geras žmogus“ pradžioje skaitytojai žino, kad nutiko kažkas baisaus. Tada jie vedami per veikėjo istoriją, jo vaikystę iki pat šių dienų įvykių. Siužetas nėra labai greitas, tačiau nuolat auganti įtampa neleidžia atsitraukti iki pat pabaigos.

Tomas – itin sudėtingas personažas, o autorė Ani Katz suteikia progą įlįsti į jo galvą ir paieškoti atsakymų, kaip tampama monstru. Dalį savo jausmų Tomas perteikia pasakodamas apie operas.

iš anglų kalbos vertė Regina Šeškuvienė