K. Nunn. Gėlių kolekcininko duktė

2020 12 11

Gėlių kolekcininko duktė / Kayte Nunn. — Vilnius: Baltos lankos, 2020. — 400 p. 

Rašytojos Kayte Nunn romanas „Gėlių kolekcininko duktė“ yra šilta, jauki istorija apie dvi moteris, kurias skiria daugiau nei šimtmetis, ir jas vienijančią meilę gėlėms.

Viktorijos laikų Anglija. Užsispyrusi avantiūristė Elžbieta vykdo paskutinį tėvo norą surasti retą ir stebuklingą augalą. Jos tėvas buvo žymus botanikas ir egzotinių augalų ekspertas.

Merginai tenka leistis į pavojingą kelionę jūra iš Kornvalio į Čilę, kur ji patiria pavojus bei išdavystę, keliančią grėsmę visai šeimai.

Čilėje Elžbieta randa meilę, tačiau visad lydi ir pavojus. Augalas, kurio ieško Elžbieta, yra nuodingas, tačiau teisingai naudojamas jis gali išgelbėti daugybę gyvybių. Arba pražudyti, jei pateks į netinkamas rankas. Šio stebuklo ieško ne ji viena.

Elžbieta yra ryžtinga, savarankiška ir bebaimė moteris. Ji neabejotinai lenkia savo laiką.

Šių dienų Australijoje Ana tvarko mirusios močiutės namus ir randa metalinę dėžutę su nuostabių akvarelių eskizų sąsiuviniu, dienoraščiu, 1886-tų metų pavasarį daryta nuotrauka, džiovinta gėle ir maišeliu sėklų. Ana atpažįsta piešiniuose pavaizduotus augalus, tačiau nežino, kas išaugtų iš ratų sėklų. Šis radinys ištraukia Aną iš ramaus ir suplanuoto gyvenimo ir kviečia į kelionę, kurioje jai teks susidurti su savo demonais.

Padedama botanikos ekspertų, Ana bandys išsiaiškinti istoriją, kuri ilgai buvo uždaryta dėžutėje ir stengsis atsekti likimą tų, kurie gyveno prieš daugelį metų. Panašu, kad atrastos istorijos neatsiejamos nuo pačios Anos gyvenimo.

Įspūdingoje botaninėje kelionėje autorė skaitytojus nukelia į devyniolikto amžiaus Kornvalį ir Čilę. Skaitydami knygą galime beveik užuosti nuostabius gėlių kvapus ir pirštų galiukais lytėti stebuklingą augalų pasaulį.

Iš anglų kalbos vertė Inga Čepulienė.