S. Masuno. Paprasto gyvenimo menas

2020 11 09

Paprasto gyvenimo menas: 100 kasdienių praktikų ramybei pasiekti/ Shunmyo Masuno. - Vilnius: Tyto alba, 2020. - 222 p.

Japonų dzen budizmo dvasininkas Shunmyo Masuno knygoje „Paprasto gyvenimo menas: 100 kasdienių praktikų ramybei ir džiugesiui pasiekti“ primena, kad laimę rasime ne ieškodami nepaprastų išgyvenimų, bet į gyvenimo rutiną įnešdami nedidelius kasdieninius pokyčius. Autorius praktikas pateikė aiškiai, gražiai ir glaustai.

Remdamasis šimtmečių išmintimi dzen budizmo vienuolis parengė ir šiuolaikiniam žmogui pritaikė šimtą kasdienių praktikų. Jas pasitelkę galite pasiekti, kad jūsų gyvenimas taptų prasmingesnis ir dvasiškesnis. Pasaulyje, kuriame vyrauja technologijos ir bei žmonių nutolimas nuo gamtos, o psichinės ligos tampa visuotine epidemija, Shunmyo Masuno parengtas vadovas yra tarsi ištiesta pagalbos ranka, kurią kiekviena turėtų priimti, o knygą laikyti savo asmeninėje bibliotekoje.

Knygoje „Paprasto gyvenimo menas: 100 kasdienių praktikų ramybei ir džiugesiui pasiekti“ siūlomos praktikos yra paprastos ir gana lengvai įgyvendinama bei efektyvios. Pavyzdžiui, autorius teigia, kad kasdieninis saulėlydžio laukimas nuteikia šventiškai, o gėlių sodinimas ir stebėjimas kaip jos auga išmoko priimti pokyčius. Laiko leidimas basomis atpalaiduoja. Nereikalingų dalykų atsisakymas atgaivina mintis. Vienuolis siūlo nešvaistyti laiko nervinantis dėl dalykų, kurių negalime pakeisti, skirti laiko sau, giliai pakvėpuoti, negalvoti apie blogus dalykus prieš miegą, prisiminti, kad jokia diena nėra svarbesnė už šiandieną. Regis šios tiesios paprastos ir visiems žinomos, tačiau daugelis pamiršta. Glaustai pateikti patarimai neapsunkina ir primena, kad ramybės reikia ieškoti kasdienybėje.

Iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė.