R. Abbott. Šeštasis langas

2020 11 09

Šeštasis langas: [romanas]/ Rachel Abbott. - Kaunas: Jotema, [2020]. - 415 p.

Rachel Abbott – įtampos meistrė ir psichologinių trilerių žanro karalienė. „Šeštasis langas“ – naujas romanas apie skaitytojų pamėgtą detektyvą vyriausiąjį inspektorių Tomą Daglasą. Šį kartą jis lenktyniaus su laiku bandydamas išgelbėti buvusio kolegos našlę ir dukrą.

Po aštuoniolikos mėnesių gedulo, kuomet jos vyrą Bernį mirtinai partrenkė ir iš įvykio vietos pabėgo nenustatytas vairuotojas, Natalija pagaliau atrado ramybę bei paguodą jo geriausio draugo Edo glėbyje. Ji kartu su dukra persikelia į saugius naujo mylimojo namus.

Visgi, netrukus pradeda atrodyti, kad gerasis Edas ne tas, kas dedasi. Jo kompiuteryje aptikusi svetainę, kuri įbaugina, Natalija nusprendžia bėgti ir apsaugoti savo paauglę dukrą Skarletę. Jos persikrausto į butą, kuris baugina mergaitę. Skarletė girdi garsus, kurių negirdi mama ir taip bijo, kad mielai sugrįžtu pas Edą.

Tuo tarpu detektyvas vyriausiasis inspektorius Tomas Daglasas tiria bylą, kurioje atskleidžia sąsajų su buvusio kolegos Bernio žūtimi. Jis greitai suvokia, kad virš Natalijos su Skarlete galvų kybo grėsmė. Tyrimas atveria gyti pradėjusias žaizdas – laikas pagaliau atskleisti tiesą.

Rachel Abbott trileryje „Šeštasis langas“ talentingai vysto siužetą, kuria baugią, įtemptą atmosferą ir neįtikėtinai tikroviškus veikėjus. Lengva pajusti penkiolikmetės nusivylimą, kad į ją nežiūrima rimtai, mamos rūpestį ir detektyvo norą apsaugoti žmones nuo artėjančio pavojaus.

Iš anglų kalbos vertė Jurgita Jėrinaitė.