Duomenų bazės

2021 02 15

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas (NBDB)

Nuo 2003 m. rengiami bibliografiniai įrašai iš beveik 900 Lietuvoje leidžiamų periodinių bei tęstinių leidinių, lituanika, straipsniai iš konferencijų medžiagos rinkinių. Pagrindinių Lietuvos dienraščių - „Lietuvos ryto“, „Respublikos“, „Lietuvos aido“, „Lietuvos žinių“, „Verslo žinių“ – straipsnių aprašai duomenų bazėje pateikiami numerio išleidimo dieną. Duomenų bazę kuria daugiau kaip 50 Lietuvos bibliotekų.
Duomenų bazė prieinama laisvai.

Infolex

Tai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.
Duomenų baze galite naudotis Informacijos skyriuje, Parko, Smėlynės, Šiaurinėje ir „Židinio“ bibliotekose.

Lietuvos periodinės spaudos bibliografinės straipsnių bazės 1994-2002 m. archyvas (CD)

Duomenų bazėje siūlomi 1994-2002 metų Lietuvos periodinėje spaudoje publikuotų straipsnių bibliografiniai aprašai. Bazėje yra 768 087 įrašai.
Duomenų baze galite naudotis Parko bibliotekoje (Parko g. 37).

Leidyklos „Vyturys“ elektroninė biblioteka

Programinė ir klasikinė literatūra vaikams ir jaunimui. Bazėje - apie 400 knygų pavadinimų. Elektronines knygas galima skaityti ne tik bibliotekų kompiuteriuose, bet ir asmeniniuose įrenginiuose net ir neturint interneto ryšio.
Slaptažodžių teirautis visose bibliotekose.

BNS

Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir viso pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės galima per bet kokią interneto naršyklę, suvedus BNS tinklapio adresą https://www.bns.lt.

Prie uždaros BNS naujienų bazės prisijungimas yra įmanomas tik naudojantis bibliotekos interneto ryšiu. Jeigu bibliotekoje automatinis prisijungimas adresu https://www.bns.lt neįvyksta, vartotojų prisijungimo zonoje tinklapio dešiniajame viršutiniame kampe spauskite „Pagal IP“.

Prisijungimų sesijų trukmė ir skaičius – neribojami.
Duomenų baze galite naudotis Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškiš g. 34).

EBSCO Publishing (anglų k.)

8 duomenų bazių paketas. Visatekstės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų klausimais. EBSCO Publishing duomenų bazėse visateksčius leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML. Bazėse yra elektroniniai vertėjai, verčiantys straipsnius į vokiečių, prancūzų, ispanų kalbas.
Duomenų baze galite naudotis visose bibliotekose. Skaitytojams, pageidaujantiems dirbti ne bibliotekoje, suteikiami individualūs slaptažodžiai. Nuotoliniams vartotojams jungtis ČIA

Naxos Music Library (anglų k.)

Duomenų bazėje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės pop, roko muzikos įrašai, pateikiamos kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynai.
Prisijungimo duomenų teiraukitės bibliotekose.