Knygos draugas – skirtukas

2021 03 19

skirtukaiEdukacija 6–10 metų vaikams.

Užsiėmimo metu vaikai susipažins su knygų skaitymo kultūra, knygos skirtuko atsiradimo istorija bei raida, patys išmoks susikurti nuotaikingą knygos draugą.

Užsiėmimo trukmė – 45 min. Nemokama.

Užsiėmimai vyksta vaikų bibliotekoje „Žiburėlis“ (Parko g. 49).

Išankstinė registracija tel. 8 45 526873, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

Daktaras Jonas Basanavičius

2021 02 18

koliažas J.Bsanavičius 1Edukacinės programos tikslas – supažindinti su dr. J. Basanavičiaus (1851-1927) asmenybe, įdomesniais biografijos faktais, nuveiktais darbais Lietuvos ir lietuvių tautos labui, pristatant vaikams knygas apie dr. Joną Basanavičių.

Pasakojimas iliustruojamas vaizdine medžiaga. Užsiėmimo programoje – viktorina apie dr. Joną Basanavičių.

Programa skirta 3–5 klasių moksleiviams.

Užsiėmimo trukmė – 40 min. Nemokama.

Užsiėmimai vyksta vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38) arba nuotoliniu būdu.

Išankstinė registracija tel. 8 45 420200 arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

Kamišibai teatras ir knyga

2020 12 09

kamisibaiEdukacinės programos tikslas – pasitelkiant teatro, literatūros ir dailės menines priemones, ugdyti vaikų kultūrinę savimonę, kūrybiškumą ir emocinį intelektą.

Programa skirta 1–4 klasių mokiniams.

Užsiėmimo metu dalyviams pristatoma ant popierinių kortelių parengta pasaka arba istorija pagal knygą: japonų pasaka „Kodėl medūzos neturi kaulų“, pasaka „Trys paršiukai“, J.Donaldson „Grufas“, E.Carle „Labai alkanas vikšrelis“.

Edukatorius, pristatydamas knygą, pateikia vaikams klausimus, aptaria kiekvieną iliustraciją ir kaip ji atstoja tekstą. Po aptarimo vaikai kuria savo pasakas arba istorijas, piešia ant popieriaus lapų (individualiai ar grupelėse) ir naudodamiesi kamišibai dėžute pristato savo sugalvotas istorijas.

Dalyvių skaičius iki 30 mokinių. Trukmė – 1,5 val.

Užsiėmimai vyksta vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38).

Išankstinė registracija tel. 8 45 420 200 arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

Kultūros paso paslauga, kaina 2,00 Eur.

„Obuoliukai, obuoliai“

2020 11 24

obuolysEdukacinės programos tikslas – ugdyti kūrybinį mąstymą supažindinant su nonsenso stilistikos literatūra, pristatant V. V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos“ bei smulkiosios tautosakos kūrinius, praplečiant jų žinias apie vieną iš pagrindinių knygos veikėjų – obuolį įvairiais aspektais.

Programa skirta 5-12 m. amžiaus vaikams.

Užsiėmimų metu skaitysime pasakas iš unikalių nonsenso stilistikos knygų – V. V. Landsbergio knygų „Obuolių pasakos“ arba K. Kasparavičiaus „Obelis“. 3–4 klasių papildomai bus supažindinami su nonsenso literatūros žanru. Užsiėmimo dalyviai trumpam taps aktoriais, kartu inscenizuosime lietuvių liaudies pasaką „Neik su velnių obuoliauti“ iš knygos „Lietuvių pasakos apie raganas, velnius ir laumes“.

Su pagrindiniu knygos personažu – obuoliu – programos dalyvius susipažinsime plačiau ir pristatysime vaikams jį ne tik kaip pasakų personažą, bet ir nuostabią gamtos dovaną, gausiai derančią mūsų šalies soduose.

Vaišinsimės šviežiais ar džiovintais obuoliais.

Užsiėmimo trukmė – 1 val. Dalyvių skaičius – iki 25 dalyvių. 

Užsiėmimai vyksta Šiaurinėje bibliotekoje (Pušaloto g. 55).

Registracija tel. 8 45 463957 arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Kultūros paso paslauga, kaina 1,00Eur.

„Pirmoji pažintis su biblioteka“

2021 03 15

bibliotekaEdukacinis užsiėmimas skirtas darželinukams ir pradinių klasių moksleiviams susipažinti su biblioteka.

Užsiėmimo metu vaikai susipažįsta su bibliotekos naudojimosi taisyklėmis, knygų fondais, pristatoma bibliotekos veikla.

Užsiėmimo trukmė – 45 min. Nemokama.

Užsiėmimai vyksta:
Smėlynės bibliotekoje (Smėlynės g. 49). Registracija tel. 8 45 460587, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ;
Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda (Kniaudiškių g. 38). Registracija 8 45 420200, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ;
Bibliotekoje „Žiburėlis“ (Parko g. 49). Registracija tel. 8 45 526873, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ;
Šiaurinėje bibliotekoje (Pušaloto g. 55). Registracija 8 45 463957, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .